Кошик
148 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (99) 477-66-86
+380 (97) 903-52-39
+380 (99) 041-72-30
вул. Верстатобудівників 11, Павлоград, Україна
"АНСЕАЛ" - Альтернативні кліматичні і комп'ютерні системи

Сонячні електростанції і «зелений тариф»

Сонячні електростанції і «зелений тариф»

«Зелений тариф» — це спеціальні фінансові умови, що дозволяють домогосподарствам продавати вироблену електроенергію в загальну мережу.

При цьому ціна, за якою домогосподарства можуть продавати електроенергію, в три рази перевищує ціну покупки електроенергії для побутових потреб – 5,05 грн/кВт·год. Це дуже вигідні умови, але існує одне обмеження – до «зеленого тарифу» не можна підключити сонячну електростанцію потужністю понад 50 кВт. Для електростанцій більшої потужності використовується «зелений тариф для підприємств».

 

Навіщо потрібен «зелений тариф»?

Такі умови створені в рамках довгострокової програми розвитку з метою стимулювання нової національної енергосистеми, в якій поновлювані джерела електроенергії становлять значну частку. Нова розподілена енергосистема стане більш захищеною від перевантажень і локальних аварій, а також дозволить знизити споживання викопних ресурсів для вироблення електроенергії.

Сонячна електростанція для «зеленого тарифу»

«Зелений тариф» не підключиш без наявності сонячної електростанції. Компанія АНСЕАЛ пропонує послуги по продажу та встановленню мережевих сонячних електростанцій, повністю готових до включення в загальну електромережу з оформленням «зеленого тарифу». Ще до закінчення процедури отримання «зеленого тарифу» така станція дозволить істотно знизити споживання електроенергії в денний час.

На даний момент схема стимулювання виробництва електроенергії з допомогою «зеленого тарифу» діє до 1 січня 2030 року.

Як це працює?

Припустимо, у вас є сонячна електростанція. Якщо дане обладнання забезпечує електроенергії ваше житлове або виробниче приміщення у повному обсязі, то залишаються "надлишки", які можна продавати в загальну електричну мережу за «зеленим тарифом».

Ставки "зеленого тарифу" при введенні в експлуатацію електростанції

Тип станції за 31.12.2019

з 01.01.2020

за 31.12.2024

з 01.01.2025

за 31.12.2029

Приватна сонячна ЕС 0,181 € за 1 кВт·год 0,163 € за 1 кВт·год 0,145 € за 1 кВт·год
Приватна вітрова ЕС 0,116 € за 1 кВт·год 0,104 € за 1 кВт·год 0,093 € за 1 кВт·год

Можна спостерігати поступове зниження ставки «зеленого тарифу» в залежності від року введення станції в експлуатацію. Такий підхід покликаний враховувати світову тенденцію на зниження вартості обладнання для альтернативної енергетики та загальних витрат на облаштування станцій, а також поступове зростання звичайних тарифів. Мається на увазі, що через 10-15 років вартість електроенергії, отриманої традиційним способом, зрівняється з вартістю електроенергії, отриманий з альтернативних джерел (сонячні та вітрові електростанції). У підсумку, необхідність «зеленого тарифу» зникне сама по собі.

У разі розміщення сонячної чи вітрової електростанції в приватному домогосподарстві, вона підключається до мережі через спеціальний двонаправлений вузол обліку споживання-виробництва електроенергії. Якщо електроенергії вироблено більше, ніж спожито, то місцева електромережу зобов'язана сплатити різницю за ставкою «зеленого тарифу». Якщо ж споживання перевищує виробництво, то різницю оплачує споживач за тарифом, встановленим в даній місцевості. Фактично, лічильник може крутитися в обидві сторони, а облік відбувається за підсумком кожного місяця.

Домогосподарствам не вимагаються дозволи на установку сонячних електростанцій. Жодних ліцензій (подібних тим, що потрібні об'єктів енергетики) для продажу виробленої електроенергії в мережу також не потрібно. Потрібно всього лише змонтувати станцію і надати відповідні документи до РЕЗ (схему підключення, паспорт на обладнання та сертифікат відповідності).

Необхідно враховувати, що потужність електростанції не повинна перевищувати потужність підключення за технічними умовами та договором. Для збільшення потужності необхідно подати заяву в РЕЗ і пройти стандартну процедуру оформлення.

Скільки коштує сонячна електростанція?

Середня вартість сонячної електростанції "під ключ" складає близько $1200 на 1 кВт і незначно знижується із зростанням потужності. При прийнятті рішення по пристрою сонячної електростанції необхідно враховувати:

  • наявність ділянки (даху, фасаду будівлі), що задовольняє оптимальний режим роботи станції – добре освітлення, орієнтація на південь.
  • достатня площа для установки сонячних панелей. Наприклад, станція потужністю 10 кВт займає площу близько 63 кв. м.
  • потужністю точки підключення і прямий договір з РЕЗ або Обленерго. При нестачі потужності – пройти процедуру її збільшення. При знаходженні в складі кооперативу – перепідключитися безпосередньо до РЕЗ або Обленерго.
  • вибір обладнання. Все обладнання повинно сертифікуватися згідно з чинним законодавством України, мати паспорт та інструкцію з эксплаутации.

Як підключити?

Підключення сонячної електростанції для фізичних осіб проводиться за спрощеною процедурою. Для цього необхідно:

  1. Придбати і змонтувати станцію.
  2. Написати заяву в РЕЗ про підключення електростанції і надати схему підключення (скласти самостійно або запросити у монтажної організації).
  3. На підставі заяви РЕМ проводить організаційно-технічні заходи, які входять установка двонаправленого лічильника з модемом, їх монтаж і підключення. Послуга виконується співробітниками РЕЗ або уповноваженими особами, оплачується замовником і становить у середньому 12-15 тис. грн.
  4. Після підключення на об'єкт приїжджає представник Обленерго, оглядає станцію та укладає договір про купівлю-продаж електроенергії між Обленерго і фізичною особою. В договорі вказується розрахунковий рахунок, на який будуть надходити гроші (його слід відкрити заздалегідь). Обленерго не пред'являє вимог до вибору банку.

Час оформлення таких станцій займає один-півтора місяця.

У даний момент склалися сприятливі умови для встановлення сонячних електростанцій і далекоглядні господарі активно їх встановлюють. Але ефективність обладнання, надійність і термін окупності безпосередньо залежить від правильних розрахунків і підібраних компонентів. Наші фахівці мають великий досвід встановлення сонячних електростанцій як на виробництві, так і в приватних домогосподарствах, і підберуть Вам найбільш підходящий варіант.

Інші статті
Контакти
+380 (99) 477-66-86
Фінансові питання
+380 (97) 903-52-39
Комп'ютерні системи (Олег, Роман)
+380 (99) 041-72-30
Кліматичні системи
+380 (93) 062-97-88
Кліматичні системи
+380 (99) 477-66-86
Офіс (Ольга Володимирівна)
вул. Верстатобудівників 11, Павлоград, Україна
Альтернативні кліматичні і комп'ютерні системи
amadeo782
Andrew SirStrateg+380990417230
Міщенко Андрій Олексійович

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner